آخرین اخبار جام جهانی یکشنبه 15 تیرماه

صعود آلمان به نیمه نهایی

تیم ملی فوتبال آلمان با برتری یک بر صفر مقابل فرانسه ضمن راهیابی به مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014، به حضور خروس ها در این مسابقات پایان داد.

نخستین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 برزیل (جمعه) بین آلمان قهرمان 3 دوره این رقابت ها با فرانسه قهرمان سال 1998 جهان در ورزشگاه 75 هزار نفری ماراکانا برگزار شد.

تیم ملی آلمان این دیدار سخت و نفس گیر را با نتیجه یک بر صفر به سود خود خاتمه داد تا برای چهارمین بار متوالی راهی مرحله نیمه نهایی شود.

در دقیقه 12، متس هوملس مدافع آلمان با ضربه سر دروازه هوگو لوریس دروزاه بان فرانسه را گشود.

در نیمه دو فرانسوی ها تلاش فراوانی برای جبران گل خورده انجام داده اما توانایی باز کردن دروازه ژرمن ها را نداشتند.

بی دقتی کریم بنزما در زدن ضربات نهایی و آمادگی بالای مانوئل نویر دروزاه بان تیم ملی آلمان سبب شد تا شاگردان یواخیم لو، مطابق انتظار یکی از چهار تیم پایانی جام بیستم لقب بگیرند.

با این اوصاف آلمان که 3 عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار برزیل میزبان مسابقات با کلمبیا می رود. دیدار برزیل و کلمبیا از ساعت 30 دقیقه بامداد شنبه آغاز خواهد شد.

 

 

 

صعود سزاوارانه هلند به نیمه نهایی

تیم ملی فوتبال هلند با برتری مقابل کاستاریکا در ضربات پنالتی جواز حضور در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2014 را به دست آورد و حریف آرژانتین شد.

این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی 2014 برزیل در ورزشگاه فونته نووا شهر سالوادور برگزار شد و در پایان 120 دقیقه تلاش گلی در برنداشت تا هلند در ضربات پنالتی به پیروزی 4 بر 3 دست یابد.

هلند در طول 120 دقیقه بارها در آستانه باز کردن دروازه کاستاریکا قرار گرفت که درخشش «کیلور ناواس» سنگربان تیم ملی کاستاریکا و بی دقتی مهاجمان نارنجی پوش سبب شد تا گلی به ثمر نرسد. شاگردان لوییس فان خال در این دیدار سه مرتبه دیرک دروازه حریف را به لرزه درآوردند و فرصت های متعددی را برای گلزنی از دست دادند.

در دقیقه 21، حرکت «درک کویت» سبب شد تا «رابین فان پرسی» در فرصت گلزنی قرار گیرد که ضربه کاپیتان تیم ملی هلند توسط دروزاه بان کاستاریکا دفع شد.

هفت دقیقه پس از آن نوبت به «ممفیس» رسید تا در محوطه جریمه صاحب توپ شود که این بار نیز ناواس اجازه گلزنی به بازیکنان هلند نداد.

در دقیقه 38 هلندی ها در پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شدند که شوت سرکش «وسلی اشنایدر» در آستانه ورود به دروازه با واکنش دوازه بان حریف روبرو شد.

در دقیقه 82 ضربه آزاد «وسلی اشنایدر» اینبار به دیرک دروازه برخورد کرد و دقایقی پس از آن «رابین فان پرسی» در آستانه دروازه نتوانست توپ را به گل تبدیل کند.

در دقیقه 90 ارسال اشنایدر هلندی ها در آستانه گلزنی قرار دارد که این فرصت نیز به طرز عجیبی تبدیل به گل نشد تا کار به دو وقت اضافه کشیده شود.

در وقت های اضافه نیز ضربه وسلی اشنایدر بار دیگر با بدشانسی به دیرک دروازه برخورد کرد تا ضربات پنالتی تیم برتر را مشخص کند.

در دقیقه 120 سرمربی هلند در تصمیمی جالب «تیم کرول» دروازه بان ذخیره خود را جایگزین «یاسپر کلیسن» کرد و کرول نیز با مهار دو پنالتی کاستاریکا نشان داد که در مهار ضربات پنالتی تبحر خاصی دارد.

در ضربات پنالتی، کرول موفق شد ضربات رویز و اومانا از کاستاریکا را مهار کند ولی بورگس، گونزالس و بولانوس توپ های خود را تبدیل به گل کردند.

برای هلند نیز فان پرسی، آرین روبن، وسلی اشنایدر و درک کویت در ضربات پنالتی موفق به گلزنی شدند تا لاله های نارنجی پس از تساوی صفر بر صفر در 120 دقیقه، ضربات پنالتی را 4 بر 3 پیروز شده و راهی نیمه نهایی شوند.

با این اوصاف تیم ملی هلند که سه بار در سال های 1974، 1978 و 2010 نایب قهرمان جهان شده است؛ در مرحله نیمه نهایی به مصاف آرژانتینی خواهد رفت که شنبه شب برابر بل‍ژیک به برتری یک بر صفر دست یافت.

 

 

 

آرژانتین به نیمه نهایی رسید

تیم فوتبال آرژانتین با غلبه بر بلژیک به مرحله نیمه نهایی جام‌جهانی 2014 برزیل صعود کرد.

سومین بازی مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی 2014 برزیل ساعت 20:30 به وقت ایران در ورزشگاه ناسیونال برازیلیا آغاز شد و تیم‌های آرژانتین و بلژیک به مصاف هم رفتند که در پایان یاران مسی موفق شدند با نتیجه یک بر صفر پیروز شوند.

در نیمه اول این دیدار شاگردان سابلا موفق شدند با گلزنی هیگواین در دقیقه 8 به گل برسند و این نتیجه تا پایان نیمه اول باقی ماند. در این نیمه مصدومیت دی‌ماریا باعث شد تا این بازیکن بالاجبار زمین را ترک کند و انزو نیکولاس پرز در دقیقه 33 جایگزین هافبک رئال مادرید شد.

در این نیمه بلژیک به هیچ وجه تیمی دست و پا بسته نبود و بارها موقعیت‌هایی را روی دروازه آلبی سلسته تدارک دید اما نتیجه یک بر صفر در پایان 45 دقیقه اول باقی ماند.

در آغاز نیمه دوم باز هم آرژانتینی‌ها بودند که حملات خود را ادامه دادند و ضربه هیگواین در دقیقه 54 به تیرک دروازه کورتوا برخورد کرد تا دومین گل آرژانتین به ثمر نرسد.

در ادامه ویلموتس سرمربی بلژیک لوکاکو را به جای میرالاس وارد زمین کرد تا قدرت هجومی بلژیکی‌ها بیشتر شود. این تعویض باعث شد تا حدودی بلژیکی‌ها بر توپ و میدان مسلط شوند اما آنها در ایجاد موقعیت خطرناک روی دروازه آرژانتین ناتوان بودند، در دقیقه 94 هم یک موقعیت استثنایی برای مسی به وجود آمد که کورتوا آن را مهار کرد.

در ادامه حمله خطرناک بلژیک نزدیک بود در دقیقه 95 به گل تبدیل شود که ویتسل آن را از دست داد.

در نهایت این دیدار با پیروزی یک بر صفر آرژانتین به پایان رسید تا مسی و یاران در انتظار دیدار هلند و کاستاریکا بنشینند تا ببینند حریف آنها در مرحله نیمه نهایی کدام تیم خواهد بود.

دیدار هلند و کاستاریکا 30 دقیقه بامداد یک‌شنبه برگزار می‌شود.

قضاوت این دیدار برعهده ریتزولی ایتالیایی است.

*ترکیب ابتدایی دو تیم به شرح زیر بود:

آرژانتین:

رومرو، گارای، زابالتا، بیگلیا، دی‌ماریا، هیگواین،‌ مسی، ماسکرانو، ‌دمیکلیس، لاوتزی، باسانتا

بلژیک:‌

کورتوا، آلدرویرلد،‌ کمپانی،‌ فرتونگن، ویتسل،‌ دی‌برون، فلاینی، ادن ازارد، میرالس، فان بویتن،‌ اوریگی

 

اسپانیا قهرمان جام ملت‌‌های اروپا شد

تیم ملی فوتبال اسپانیا با پیروزی مقابل ایتالیا برای اولین بار در جهان، سه عنوان قهرمانی پپاپی تورنمنت‌های مهم را کسب کرد تا در این زمینه هت‌تریک کند.

دیدار اسپانیا و ایتالیا به قضاوت پدرو پرونکا داور اهل پرتغال در حضور 64 هزار نفر در ورزشگاه المپیک شهر کیف اوکراین آغاز شد و با برتری 4 بر صفر اسپانیا خاتمه یافت.

ماتادورها که از شروع مسابقه با روحیه و مصمم وارد میدان شدند، با استفاده از شش هافبک، سعی در کسب برتری خود در میانه میدان داشتند و به خواسته خود رسیدند. این برتری زود به ثمر نشست. در دقیقه 14 پس از انجام دومین حمله جدی، اسپانیا با استفاده از همکاری اینیستا و فابرگاس، توسط سیلوا دروازه بوفون را گشود.

پس از این گل لاجوردی‌پوشان برای دقایقی بر حریف فشار وارد کردند اما مردان باتجربه ویسنته دل بوسکه موفق شدند ایتالیا را از شور و هیجان در حمله بیندازند. با این حال تیم چزاره پراندلی حملاتی را روی دروازه حریف تدارک دید که مهم‌‌ترین آن دقیقه 32 بود و پیرلو با ضربه ای محکم به شدت دروازه سنگربان مادریدی‌ها را تهدید کرد. در دقیقه 41 جوردی آلبا گل دوم اسپانیا را زد.


در نیمه دوم نیز اسپانیا به برتری خود ادامه داد و در دقیقه 83 فرناندو تورس توانست گل سوم را بزند. در دقیقه 87 نوبت به خوان ماتا رسید تا گل چهارم تیمش را به ثمر برساند و بدین ترتیب شاگردان دل بوسکه با 4 گل ایتالیا را در هم کوبیدند.

اسپانیا با این برد قاطع توانست پس از سال 1964 و 2008 سومین عنوان قهرمانی اروپا را کسب کند و اولین تیمی در تاریخ جهان شود که پس از قهرمانی اروپا در سال 2008 و قهرمانی جهان در سال 2010، سومین قهرمانی پیاپی خود را کسب می‌کند.

دقایق حساس بازی

دقیقه 9: پاس‌کاری در پشت محوطه جریمه ایتالیا باعث شد ژاوی هرناندز،‌ ستاره خط میانی اسپانیا ضربه محکمی به سمت دروازه ایتالیا بزند که توپ به شکل خطرناکی با کمی فاصله از روی دروازه بوفون به بیرون رفت.

دقیقه 14:‌پاس عمقی اینیستا درون محوطه جریمه ایتالیا و پاس زیبای فابرگاس به داوید سیلوا سبب شد اسپانیا در دومین حمله جدی با ضربه سر سیلوا دروازه لاجوردی‌پوشان را باز کند.

دقیقه 28: کاسانو در جناح راست اسپانیا، سه مدافع را از پیش رو برداشت و با ضربه‌ای محکم دروازه کاسیاس را نشانه گرفت که وی توپ را مهار کرد.

دقیقه 32: پشت محوطه جریمه اسپانیا توپ خوبی به پیرلو رسید و وی از میان چند مدافع اسپانیا اقدام به زدن شوتی محکم به سمت دروازه اسپانیا کرد که کاسیاس تنها توانست را آن را مشت کرده و مانع دریافت گل شود.

دقیقه 41:‌ جوردی آلبا پدیده فصل جاری اسپانیا با پاس عمقی ژاوی مدافعین را جا گذاشت و گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه 43 :‌ضربه محکم مونتولیوو را کاسیاس مشت کرد

دقیقه 47: ضربه آلبا به سمت دروازه ایتالیا را بوفون مهار کرد.

دقیقه 48: سسک فابرگاس توانست مدافع مستقیم خود را در درون محوطه جریمه دریبل بزند اما در‌‌ آخرین لحظه بوفون مانع ورود توپ به درون دروازه شد.

دقیقه 55 : ضربه دی ناتاله که به جای کاسانو در نیمه دوم به زمین آمد، توسط کاسیاس مهار شد.

دقیقه 60 :‌ موتا که به جای مونتولیو در دقیقه 57 وارد زمین شد به علت مصدومیت جدی پس از تنها 3 دقیقه حضور، از زمین خارج شد و ایتالیا بخاطر انجام سه تعویض خود مجبور شد 10 نفره تا پایان به کار ادامه دهد.

دقیقه 83:‌ تورس توانست دروازه بوفون را برای سومین مرتبه بگشاید.

دقیقه 87: خوان ماتا روی پاس تورس گل چهارم را زد.


کارت زرد:پیکه(اسپانیا)، بارزاگلی(ایتالیا)

ترکیب اسپانیا:

کاسیاس، پیکه، سرخیو راموس،‌‌ آربلوا،‌ جوردی آلبا، اینیستا(از دقیقه 85 خوان ماتا)، ژاوی، فابرگاس (از دقیقه 74 فرناندو تورس)‌ ،ژابی آلونسو، بوسکتس،‌ سیلوا(از دقیقه 59 پدرو)

سرمربی: ویسنته دل بوسکه

ترکیب ایتالیا: بوفون، کیلینی(از دقیقه 21 بالزارتی)، آباته،‌ بارزاگلی، بونوچی،‌ مارکیسیو، دروسی، مونتولیوو(از دقیقه 57 تیاگو موتا)، پیرلو، بالوتلی، کاسانو(از دقیقه 46 دی ناتاله)

 

 

اعلام برنامه مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی

پس از مشخص شدن ترکیب هشت تیم حاضر در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی٬ تیم های حاضر در این مرحله از روز جمعه 13 تیرماه (4 جولای) به مصاف یکدیگر می روند.

با پایان بازی های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2014 ٬ شاهد رویارویی هشت تیم حاضر در مرحله بعدی این رقابت ها با یکدیگر خواهیم بود. از نکات قابل توجه در مرحله یک هشتم نهایی٬ صعود تیم های اول گروه های هشت گانه جام جهانی در رقابت های حذفی و حذف تیم های دوم بود. همچنین اغلب بازی های این مرحله به وقت اضافه کشید.

بر اساس آنچه بر روی سایت فیفا آمده شرح برنامه بازی های مرحله یک چهارم جام جهانی که از روز جمعه آغاز می شود بدین شرح است:جمعه 13 تیر (4 جولای)

فرانسه - آلمان: این بازی در ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت ایران (ساعت 13 به وقت محلی) و در شهر ریودوژانیرو و در ورزشگاه ماراکانا برگزار می شود.*شنبه 14 تیرماه

برزیل - کلمبیا: این بازی در ساعت 30 دقیقه بامداد روز شنبه به وقت ایران (ساعت 17 به وقت محلی) در شهر فورتالزا و در ورزشگاه کاستلائو برگزار می شود.

آرژانتین - بلژیک: این بازی درساعت 20 و 30 دقیقه به وقت ایران (ساعت 13 به وقت محلی) در شهر برازیلیا و در ورزشگاه ناسیونال برگزار می شود.*یکشنبه 15 تیرماه

هلند - کاستاریکا: این بازی در ساعت 30 دقیقه بامداد به وقت تهران (ساعت 17 به وقت محلی) در شهر سالوادور و در ورزشگاه فونته نووا برگزار می شود.

بازی های مرحله نیمه نهایی رقابت های جام جهانی 2014 برزیل در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 18 و 19 تیرماه (9 و 10 جولای)٬ و بازی رده بندی و فینال نیز روز یکشنبه 22 تیرماه (13 جولای) برگزار خواهد شد.

 

/ 0 نظر / 15 بازدید